niedziela, 14 czerwiec 2015 19:02

Info ECAG: Komuniści włączają się w konflikt syryjski

Oceń ten artykuł
(3 głosów)


Info ECAG

10 czerwca 2015 roku, na opanowanym przez Kurdów regionie Rojava, w północno-wschodniej Syrii, utworzony został Międzynarodowy Batalion Wolności. Jednostka powołana została z inicjatywy Marksistowsko-Leninowskiej Partii Komunistycznej (MLKP), której wielu członków walczy w tym regionie w ramach Ludowych Jednostek Obrony (YPG).

Celem utworzenia tej formacji jest konsolidacja wszystkich zagranicznych ochotników o poglądach lewicowych, którzy walczą w składzie różnych jednostek YPG, oraz tych, którzy zamierzają dołączyć do walki z Państwem Islamskim oraz siłami rządowymi Bashara Al-Asada.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym dowództwo, oraz struktury polityczne, którym oddział ma podlegać, batalion zasilili już bojownicy z Albanii, Niemiec, Grecji, Hiszpanii oraz z regionu Kaukazu Północnego, a także członkowie wspomnianej już MLKP, Tureckiej Ludowej Armii Wyzwoleńczej i Zjednoczonych Oddziałów Wolności.

W oświadczeniu potwierdzającym powołanie do życia Międzynarodowego Batalionu Wolności stwierdzono, że jednostka będzie walczyć w imieniu wszystkich „uciskanych narodów, pracowników, robotników, kobiet, młodzieży, społeczności różnych wyznań i tożsamości, ekologów, antyimperialistów antyfaszystów, anty-kapitalistów, demokratów i rewolucjonistów".

Oprac. M. Podgórski
Czytany 3657 razy