Andrzej Jonas

środa, 02 czerwiec 2010 06:16

Andrzej Jonas: Prawda w oczy

alt Andrzej Jonas

Grecja jest na cenzurowanym, ale nie ma takiego odważnego, który powiedziałby, że na cenzurowanym jesteśmy wszyscy.gepolityka

 

sobota, 06 marzec 2010 07:54

Andrzej Jonas: Ami go home?

alt   Andrzej Jonas
Tytułowe zawołanie nieśli na ustach i karabinach ludzie Castro i Guevary. Ale nie tylko. Widziano je na ulicach miast amerykańskich i europejskich. Moskiewska propaganda niespecjalnie musiała się natężać, by rozpalać nim namiętności. Stany Zjednoczone robiły to same. Polityką, wizerunkiem, zachowaniem. Przede wszystkim w Ameryce Łacińskiej.geopolityka  
poniedziałek, 22 luty 2010 07:54

Andrzej Jonas: Wybór Ukrainy

alt Andrzej Jonas
Zwycięzca wyborów prezydenckich z pewnością woli być suwerenem niż lennikiem.

Wracam do Ukrainy i będę to robił wielokrotnie, bo formuła „nie ma wolnej Polski bez wolnej Ukrainy" nie przestaje być aktualna. Bez względu na to, jak bardzo jesteśmy w NATO i jak bardzo jesteśmy w Unii Europejskiej.
   
poniedziałek, 04 styczeń 2010 07:10

Andrzej Jonas: Pracownia architekta

alt Andrzej Jonas   Potrzeba nam nowej architektury świata współczesnego i przyszłego. Nieraz wspominałem, także na tych łamach, że od zakończenia zimnej wojny trwają poszukiwania nowej architektury świata.    
wtorek, 29 grudzień 2009 09:56

Andrzej Jonas: Katastroficzne wizje

alt   Andrzej Jonas   Biblijny potop to przejściowe podtopienie w porównaniu z katastrofą, która nas czeka, jeśli nie położymy kresu niszczycielskiej działalności człowieka.